Politisk leiing

Tove-Lise Torve
Fylkesordførar
Arbeidarpartiet
tove-lise.torve@mrfylke.no
Line Hatmosø Hoem
Fylkesvaraordførar
Arbeidarpartiet
line.hatmoso.hoem@mrfylke.no
Siv Katrin Ulla
Nestleiar utdannings- og kompetanseutvalet
Arbeidarpartiet
siv.katrin.ulla@mrfylke.no
Kristin Marie Sørheim
Leiar samferdselsutvalet
Senterpartiet
kristin.marie.sorheim@mrfylke.no
Marit Nerås Krogsæter
Leiar kultur-, næring og folkehelseutvalet (permisjon aug. 2022 - jan. 2023)
Senterpartiet
marit.neras.krogsater@mrfylke.no
Per Ivar Lied
Leiar utdannings- og kompetanseutvalet
Senterpartiet
per.ivar.lied@mrfylke.no
Henrik Stensønes
Leiar kultur-, næring og folkehelseutvalet (aug. 2022- jan. 2023)
Senterpartiet
henrik.stensones@mrfylke.no
Randi H. Walderhaug Frisvoll
Nestleiar samferdselsutvalet
Kristeleg Folkeparti
randi.walderhaug.frisvoll@mrfylke.no
Joakim Skaar
Nestleiar kultur-, næring og folkehelseutvalet
Miljøpartiet Dei Grøne
joakim.skaar@mrfylke.no
Hans Kjetil Knutsen
Leiar kontrollutvalet
Sunnmørslista
hans.kjetil.knutsen@mrfylke.no